Byli jsme opět na yamadori (2)


Výprava na yamadori - mistr v akci

Výprava se konala v sobotu 24.4.2004 v blízkém okolí Českých Budějovic. Objektem našeho snažení byly buky, které jsme si na loňské výpravě připravvili. Hlavně jsme chtěli zkontrolovat, zda přípravu přežily a v jakém stavu se nacházejí. No, přežily všechny, některé lépe, některé hůře, ale to bylo též proto, že v loňském roce bylo mimořádně suché léto, a že buky vyrazí více až letos.

Cenné rady nám opět poskytl náš průvodce, učitel a bonsajový mistr, příznivec našeho klubu pan Karel Šerák. Vyzvednutí větších stromů se nekonalo, ale pokračovali jsme v další přípravě: vybrané stromky jsme obkopali a přerušili centrální kůlové kořeny, rostoucí hluboko do země. Ostatní kořeny zatím zůstaly nepoškozeny. Celý další rok budou ponechány růst. Na jaře příštího roku bude možno některé již vyzvednout a přesadit nejlépe do volné půdy v záhoně na zahradě nebo do větší pěstební nádoby.
A jako obvykle pár snímků:

Mistr a jeho yamadori Vláďa se ohání rýčem Zaujetí vrcholí Tenhle přežil na výbornou Vydržel Vydržel František a jeho buk


Fotografie - J. Braum
Akce se účastnili: Karel Šerák, Tomáš Homola, František Vácha, Martin Hanák, Vláďa Chodura a Jan Braum.


   
Autor: Jan Braum  -  http://janbraum.unas.cz

E-mail
janbraum@volny.cz