Výstava bonsají Rudolfov 2004


Buk lesní (Fagus sylvatica) pana Homoly

Výstava se konala 5. června 2004 na Rudolfově ve farské zahradě (bonsaje) a v přilehlé společenské místnosti (suiseki, literatura, pomůcky bonsajistů atd.) jako jedna z doprovodných akcí oslav "Rudolfovských dnů". Díky tomu byla vysoká návštěva, i když výstava trvala pouhý jeden den a navíc deštivé počasí nepřálo. Odhadem (a na základě počtu zápisů v knize návštěv) se na výstavu přišlo podívat cca 500 návštěvníků.

Vystavované bonsaje byly ze sbírek členů klubu Yanagi-Dori, i některé suiseki. Nejkrásnější suiseki nám opět poskytl příznivec našeho klubu, mistr suiseki pan Karel Šerák.

Na výstavě byla kromě bonsají a suiseki i malá výstavka české literatury a časopisů a ukázky bnonsajistického nářadí, pomůcek, hnojiv atd. Pro zájemce pak po celou dobu výstavy též poradenská služba členů klubu.

A jako obvykle pár snímků:

Výstava bonsají Výstava bonsají Výstava bonsají Výstava bonsají

Modřín opadavý (Chodura) Modřín opadavý (Homola) Buk lesní (Braum) Habr (Braum) Dob letní (Hanák) Buk lesní (Braum) Jabloň (Vácha) Lípa srdčitá (Braum) Jeřáb ptačí (Braum) Líska (Braum) Jírovec (Braum) Ginkgo biloba (Vácha) Skalník (Braum) Vrba (Braum)


A několik pohledů na výstavku suiseki:

Suiseki nejcennější kámen, původ z Taiwanu Suiseki Suiseki


Naši hostitelé (Martin Hanák s paní a synem):

Hanákovi


Fotografie - J. Braum
Akce se účastnili: Karel Šerák, Tomáš Homola, František Vácha, Martin Hanák, Vláďa Chodura a Jan Braum.


   
Autor: Jan Braum  -  http://janbraum.unas.cz

E-mail
janbraum@volny.cz