Návštěva na zahradě
u Tomáše Homoly
Dne č. srpna 2009 přes značnou nepřízeň počasí jsme se sešli na domluvené návštěvě u Tomáše Homoly k prohlídce jeho nově zakládané zahrady v asijském stylu. Jméno Tomáše Homoly je v okruhu pěstitelů bonsají dobře známé, nejen na jihu Čech, ale v celé republice díky jeho publikační činnosti a spolupráci s vydavatelem časopisu "BONSAJE A JAPONSKÉ ZAHRADY" i s provozovatelem serveru BONSAI-DNES.CZ.

Za neustálého drobného deště jsme si prohlédli zahradu s krásnými zákoutími, volně rostoucími dřevinami i rodícími se bonsajemi.

Jako obvykle několik fotografií bez dalších komentářů, které dokazují mistrův cit pro krásno:

Uvítání hostů - s deštníkem v ruce Zákoutí s kameny a lampou Zajímavý je terén ve svahu Nášlapné kameny Místo pro budoucí bonsaje Borovice - jamadori z Dubného Cesta s kameny, buxusy s lampou Detail kamenné lampy Acer palmatum - již kvetl a plodil semena! Zde bude okrasné jezírko Skupinka japonských javorů Zamkli jsme chatku a loučíme se


Foto - J. Braum
Návštěvy u pana Tomáše Homoly se zúčastnili: hostitel Tomáš Homola, Jan Braum, Vlasta Braumová, Kateřina a Adéla Jirákovy a pes Terezka.


   
Autor: Jan Braum  -  http://janbraum.unas.cz

E-mail
janbraum@volny.cz